12 Eylül 2011 Pazartesi

13.Etkinliğe Uğurböceği Kız ile Katılış..

Amigurumi forumundaki 13. etkinliğe uğurböceği kız ile katılıyorum..Çok sevdim bu kızı..Fantastik karakterler gibi..
Bu kızı yaparken ayaktan başlamaya karar verdim.Ve de başladım.Bir türlü yürümüyor sanki elimdeki çalışma..Bir yerlere gidiyorum yada evdeyken nette araştırma felan yapıyorum aa bi bakmışım zaman uçup gitmiş.Bugün baya bir yol katettim.Bakın bakalım nasıl olmuş ;)

9 yorum:

ay-ser dedi ki...

seçtiğin karakter çok hoşmuş, ama biraz büyük mü örüyorsun bana mı öyle geldi? oldukça irice bir uğurböceği-kız olacak desene:)
Merakla bekliyorum sonucu, izlemedeyim:)

evinnesesiveamigurumi dedi ki...

Hadi bakalım kolay gelsin çabucak bitir cnm.resimdeki kız çok hoş çok beğendim.

uğurböceği dedi ki...

ay-ser; evet baya büyük bir kız olacak..en az 50 cm olur boyu heralde..ilk defa bu kadar büyük bir çalışma yapacam..ama şimdiden uğraştırıyor.fotoğrafta gördüğünüz bacağın baldırı geniş olduğu için söktüm bidaha ördüm..ör sök olayı baya oyalıyor..gerçi bacaklardan sonra okadar oyalacağını sanmam..bide yüz ve saç yapacağım zaman zorlayabilir..ama yok yok yaparım ben bunu yahuuuu :D
evinnesesiveamigurumi; çok teşekkür ederim.inşallah çabucak biter ;))

Acemi CaDı dedi ki...

Ama ben o bacağa da yapamazdım.. bir kez daha hayran kaldım bitmişini düşünemiyorum artık.. Bu arada bayramdan önce sürprizim var demiştin açıkladın mı? Kaçırdım mı? yoksa bu yarışma mıydı?.. (^_^)

uğurböceği dedi ki...

Acemi Cadı; teşekkür ederim..Bende bitişini merak ediyorum.Zor bi resim seçtim inşallah benzetebilirim.
Süpriz demiştim, kaçırmadın..Fakat şu aralar yoğundum ondan dolayı süprizi açıklayamadım..Bir iki güne kalmaz açıklarım ;)

Acemi CaDı dedi ki...

kızın kanatları ve antenleri ile uğur böceğinden çok kelebeği andırıyor.. bir önermem var, kanat ve antenlerin üzerinde belki biraz farklı çalışırsan senin kızın daha uğur böceği olabilir.. üç yaşındaki kızım da sana yazmak istiyor tek başına iki kelime yazıyor şimdi ona veriyorum..
TUĞÇE BABA bu kadar.. CiCi KaLL..

uğurböceği dedi ki...

acemi cadı; haklısın bende kanatların farkına vardım..zaten bu gidişle kanat yapmıcam gibi görünüyor :S çünkü beni çok kastı..ilk büyük çalışmam bu..ufaklar çabucak bitiyor alışmışım..bide küçükleri süslemek aksesuarlarını yapmak daha kolay oluyor..şimdi yüzünü nasıl yapacam diye düşünüyorum :o kanadıda yaparsam küçük uğurböceği yapıldığındaki gibi yaparım kanatları..
kızını kocamaaaan öptüm ;D Allahım esirgesin onu..

Acemi CaDı dedi ki...

Şu kızı bitirdin mi diye bakmaya geliyorum arada. Sakın bırakayım deme en kısa zamanda bitmişini görmek istiyorum.. bu gün yarın derken bakmışsın bitmiş.. yüzünü halledersin sen en zorunu yapmışsın ayak parmakları onu mu yapamayacaksın.. ha gayret sıkmayayım burnunu.. (^_^)

uğurböceği dedi ki...

yalnız bırakmadığın için çooook teşekkür ediyorum.yok bırakmadım örmeyi..ama arada başka iş geçiyor.sipariş felan yani..elimden geldiğinde yapmaya çalışıyorum.ama ne zaman biter bilmiyorum,hemencecik bitmesini istiyorum :))